VoilaMode

KREA – Diploma bemutató a Szépművészetiben

Fantasztikus divatélmény vizsgadrukk nélkül

A műalkotások között újabb nagyszerű remekművek mutatkoznak be a Múzeumok Éjszakáján. A Szépművészeti Múzeumban a KREA Kortárs Művészeti Iskola végzős divattervező és divatstylist hallgatók diplomamunkái mellett a harmadéves divattervezők közösen megalkotott kollekciója mutatkozik be. A most először látható darabok és látványvilág maradandó élményt ígérnek.

krea_kifuto_plakat

Az idén diplomázó divattervező hallgatóink olyan inspirációs források mentén dolgoztak, melyek tükröt mutatnak a minket kürölvevő izgalmas világ részleteiről. A múlt és a jelen művészeti irányzatai, eseményei, épületei, jeles művészei egyaránt szerepet játszottak a vizsgakollekciók készítése során. A mozgás, a fény és az optika jelenségének összefüggései, a modern anyaghasználat és technológia újítások metszetét mutatják az elkészült öltözékek és kiegészítők.

Divatstylist hallgatóink a korunkat érintő kérdésekre reflektálnak. Az összeállítások az érzékelés, felfedezés majd a közölni vágyás mechanizmusát vették alapul. Korunk meghatározó jelenségei, mint Cindy Sherman önarcképei vagy Zagar zenei világa jelentettek inspirációs alapot végzőseinknek. A képeken kapcsolatok alakulnak ki, amelyek múltidézők, ugyanakkor a jövőbe is tekintenek, és ismerős érzésekről mesélnek nekünk.

1. Staub Timea és Kovács Dóra / BRIDGET & OLIVIA – „baseline”

Konzulens tanár: Godena-Juhász Attila / USE Unused
Fotó: Kovács Richárd
Styling: Kiss Szilárd
Smink: Gyuris Noémi
Haj: Gyuris Ádám
Modell: Eneh (Attractive)

Kovács Dóra és Staub Tímea

Kovács Dóra és Staub Tímea

A kollekcióról:

“A tervezés során a 20-as évek fő irányzatának az Art Deco stílusjegyeinek, geometrikus mintavilágát használtuk, elsősorban, „dekoráló” jelleggel. Nem konkrét, létező mintákat, hanem egyénileg megtervezett alakzatokat alkalmaztunk, art deco hatású, mégis friss, modern, újszerű megoldásokkal, melyeket eltérő technológiával jelenítettük meg az öltözékeken, print, applikáció illetve steppelés formájában. A kor egyenes vonalai, geometriai tervezései adják meg a fő irányvonalat, ám a cél mégsem az Art Deco korabeli sziluettek visszaidézése volt; a hangsúlyt inkább az újszerű, kontrasztos anyaghasználatra, a fiatalos színvilágra és a sportos hatásra helyeztük. Diplomamunkánkat táskákkal és ékszerekkel is kiegészítettük. A teniszben fontos kifejezés a „baseline”, melynek jelentése alapvonal, a helyet jelöli, ahonnan a játék indul. Ezért kapta ezt a nevet a diplomamunkánk, és első közös kollekciónk.”

Web: www.bridgetandolivia.com

2. Cselényi Eszter / Celeni – 2014 AW “Porcelain collection”

Konzulens tanár: Tóth András/ Use Unused
Fotó: Roland Rab /Vm model management
Styling: Urbányi Barbara
Smink: Torzsok Évi
Haj: Zsanett Fábián
Modell: Patricia P/ Vm model management

Cselényi Eszter / Celeni

Cselényi Eszter / Celeni

A kollekcióról:

“Szakdolgozatom témájának és egyúttal a Celeni 2014-es ősz/tél kollekció inspirációjának a digitális print forradalma a divatban’ témát választottam, hogy hogyan adhat új értelmezést és lehetőséget ez egy magyar porcelánnak, egy Hungarikumnak. Fontos cél volt az inspiráció indirekt felhasználása, a kézműves és modern technika eszközeivel, minőségi, művészi, előremutató produktum létrehozása. A kidolgozásban, az anyaghasználatban, a formavilágban szeretném, ha a vásárló felismerné a porcelán stílusjegyeit, a mintákat pedig az apró részletekben bújtattam el, amit esetleg csak egy irányból, vagy akár csak a ruha fogasról való levételekor lehet észrevenni.”

Elérhetőség:
www.celeni.hu

3. Csukovics Brigitta – Lights

Konzulens tanár: Tóth András / USE Unused
Fotó: Kádár Adrián és Tóth László
Smink: Somló Zsuzsanna
Haj: Sebestyén József és Tanczer György
Modell: Farkas Fanni

Csukovics Brigitta - Lights

Csukovics Brigitta – Lights

A kollekcióról:

“A diplomamunkám alapinspirációja az 1960 és 1968 között működő, nemzetközi GRAV csoport munkássága, akik a mozgás, a fény és az optikai jelenségek összefüggését kutatták. A GRAV csoporthoz hasonlóan én is a valós és látszólagos mozgást hívom segítségül a kollekció életre keltéséhez. A ruhákon megjelenő applikáció a GRAV csoport szellemiségét tovább gondolva nem érnek véget egyes ruhák hosszánál, hanem folytatódnak az emberi testen is és a tükröződő felületek fényt vetnek a környezetükre. A GRAV csoport által használt anyagok közül az üveg és a plexi insipirált leginkább. Digitális printekkel erősítettem azt a vizuális hatást, egyfajta illúziót teremtve a ruhákon. A végeredmény egy vagány, laza, fiatalos utcai ruházat, amit első sorban fiatal, huszonéves nők számára képzeltem el.”

Elérhetőség:
https://www.facebook.com/brigitta.csukovics

4. Földi Fanni – Popp

Konzulens tanár: Godena-Juhász Attila / USE Unused
Fotó: Liziczai Réka
Styling: Göbölyös Ágnes
Smink: Schneider Anna
Haj: Balla Bettina
Modell: Sun Ying Ying

Földi Fanni - Popp

Földi Fanni – Popp

A kollekcióról:

“Egy fiktív kollekció tervezése a TopShop High Street márka számára. A célom, vagány, fiatalos, egyedi ruhák tervezése, az én stílusjegyeimmel ötvözve. Inspirációs forrásként a pop art és konkrétan 3 pop énekesnő karakterét veszem alapul, Rihanna, Lady Gaga és Lana Del Rey. Hímzést, flitterezést és különböző technikákat is használok a printelt ruhákon, hogy minél különlegesebb legyen. A kollekcióban megjelenő darabok casual, daywear. A printek és a kézi munkák segítségével teszem egyedivé a kollekciót. A fiatalok mindennapi igényeit szeretném vele kielégíteni. Összhangban lévő színek kavalkádjára törekszem.”

Elérhetőség:
e-mail: fannimano90@hotmail.com

5. Gálos Bettina – Urban couture

Konzulens tanár: Godena-Juhász Attila / USE Unused
Fotó: Makó Szilveszter
Smink: Magyar Eszter
Haj: Pásztor László
Modell: Merilyn (Attractive)

Gálos Bettina Urban couture

Gálos Bettina Urban couture

A kollekcióról:

“A célom egy vagány, sportos, fiatalos street couture kollekció megtervezése volt, ezért is választottam három szubkultúra összeolvasztását inspirációként. Ezek a hippi, a punk, illetve a hip-hop voltak. A ruhákhoz jersey, és softshell anyagokat használtam, amiket a három szubkultúrára jellemző elemekkel egészítettem ki. Ilyenek a hippiktől vett gyöngyözés, illetve LSD bélyeg inspirálta digitális printek, a punkoktól vett szegecsek, fém applikációk, illetve a hip-hop-ra jellemző kosaras mezek, illetve a kosárpalánkon is használt háló.”

Elérhetőség:
e-mail: tzs.betti@gmail.com

6. Németh Lilla Zsuzsanna – Décotype

Konzulens tanár: Tóth András/ USE Unused
Fotó: Csernák Bence
Styling: Gáspárek Timi
Smink: Somló Zsuzsi
Haj: Varga Krisztián
Modell: Bársony Lilla

Németh Lilla Zsuzsanna - Décotype

Németh Lilla Zsuzsanna – Décotype

A kollekcióról:

“Diploma kollekcióm fő inspirációja az amerikai Art déco építészet, ezen belül pedig a Hoover-gát és a Chrysler Building. Célom az, hogy ruháimban megjelenítsem ezen épületek fő sajátosságait mint például a Hoover-gát monumentális méretű letisztult beton felületeit, csodálatos arany liftjeit vagy a Chrysler Building gyönyörű mintázatot kiadó háromszögletű ablakait. Ennek következtében kollekcióm letisztult vonalú, mely egyaránt hordoz magán klasszikus és modern elemeket.”

Elérhetőség:
e-mail: nemethlillazs@gmail.com

7. Tolnai Anna – Boszorkányság

Konzulens tanár: Tóth András / USE Unused
Fotó: Kiss Eszter
Styling: Tolnai Anna
Modell: Meli

Tolnai Anna - Boszorkányság

Tolnai Anna – Boszorkányság

A kollekcióról:
“Kollekciómban a boszorkányságból, azon belül is az „American Horror Story: Coven” című sorozatból, valamint a street fashionből ispirálódtam. Egy olyan kollekció létrehozása volt a célom, ami övezi a boszorkányság jegyeit, de teljesen beleilleszkedik a mai modern világba. A ruhák anyagválasztásában és formai világában lévő ellentéten van a hangsúly, továbbá hypozási technnikával készült ruhadarabok adják meg a kollekció eszenciáját. A kollekcióban megjelenő darabok casual, daywear. A mottóm: egyszerű, de érdekesen nagyszerű.”

Elérhetőség:
e-mail: tolnaianna@icloud.com

Időpont: 2014. június 21., Szombat 19.00
Helyszín: Szépművészeti Múzeum, Reneszánsz terem

A bemutatóhoz tartozó Facebook eseményt itt találjátok:
https://www.facebook.com/events/329570513857882

A belépő 1500 Ft, ami a Múzeum egész estés eseményére vonatkozik.

VM
További információ:
http://www.kreaiskola.hu/

Ha tetszett a poszt, gyertek és csatlakozzatok a VoilaMode Facebook oldalához, de természetesen az Instagram-on is követhettek: @voilamode13

Címkék: ,

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!